просп. Валерія Лобановського, 119 Х, Київ, Україна

(050) 836 64 96; (067) 928 68 60 ip@damas.ua Русский English

Що робити, коли помітив контрафакт?

Майже в кожному сегменті нашого ринку присутня контрафактна продукція. Контрафакт – це продукт, що був виготовлений та випущений на ринок, порушуючи права інтелектуальної власності іншої особи та права споживача, а тобто, підроблений продукт.  Сьогодні, нам часто доводиться чути про контрафактну продукцію в сфері лікарських засобів, горілчаній сфері, продуктовій та побутовій галузях. Особливо часто така проблема настигає імпортних виробників, які мають в Україні своїх офіційних дистриб’юторів. Споживач страждає від подібних правопорушень, адже, купуючи товар, очікує на певну якість та репутацію. Виробник та офіційних дистриб’ютор не лише втрачають прибуток, але і отримують, як наслідок, зіпсовану репутацію торгової марки. Що ж робити, коли Ви дізнались, що Ваш продукт підробляють?

Варто підкреслити, таке правопорушення регулюється як у приватних відносинах, так і на рівні недобросовісної конкуренції, кримінального законодавства. Перш за все, варто проаналізувати факт правопорушення та зібрати докази. Після чого, можна готувати претензійний лист  та звертатись до порушника з вимогою припинити порушення та відшкодувати збитки. Так, часто можна уникнути затяжних судових процесів та довгих розбирань, навівши порушнику переконливі аргументи.  Якщо ж порушення продовжуються, а порушник відмовляється йти на діалог, існує кілька кроків атаки. Ви маєте право на звернення до Антимонопольного комітету для проведення розслідування. Також Ви можете звернутися до суду про стягнення з порушника шкоди, яка Вам була спричинена та вимагати припинення дій, що порушують Ваші права. В результаті, Антимонопольний комітет, провівши розслідування, призначить штраф порушнику (який буде сплачено до державного бюджету), контрафактна продукція буде знищена та, можливо, навіть знаряддя для її виготовлення, а Вам відшкодують спричинені збитки та, найголовніше, Ви й надалі зможете розвивати свій Бренд.

Дуже важливою є фіксація правопорушення та правильно зібрані, з дотриманням законодавства, докази. Найкраще це зроблять професіонали.

Ми завжди раді допомогти та відновити справедливість.

Звертайтесь до команди «ДАМАС» для захисту Ваших прав.