просп. Валерія Лобановського, 119 Х, Київ, Україна

(050) 836 64 96; (067) 928 68 60 ip@damas.ua Русский English

Що таке міжнародний класифікатор товарів і послуг (МКТП)?

Міжнародна класифікація товарів і послуг для реєстрації знаків (МКТП) є єдиною в нашій країні системою класифікації товарів і послуг, якою потрібно користуватися під час розробки та реєстрації знаків для товарів і послуг в Україні, а також для міжнародної реєстрації.

МКТП було затверджено угодою, підписаною під час Ніццької дипломатичної конференції 15 червня 1957 року (Ніццька угода).

Як міжнародна реєстрація знаків, так і їхня реєстрація на національній основі не можуть ефективно здійснюватися без належної класифікації тих товарів і послуг, для позначення яких використовуються товарні знаки і знаки обслуговування.

Кожна країна, що бере участь у Ніццькій угоді, має застосовувати Ніццьку класифікацію як основну або додаткову класифікацію для реєстрації знаків та вказувати в своїх офіційних документах і публікаціях, що стосуються реєстрації знаків, номери класів Ніццької класифікації, до яких належать товари чи послуги, для яких реєструється знак.

Навіть у країнах, в тому числі й тих, що формально не стали учасницями Угоди, діє правило, згідно з яким у кожній заявці на реєстрацію повинні зазначатися індекси класу товару, знак на який заявлено до реєстрації.

Таким чином, МКТП – єдина система класифікації, яка використовується при експертизі та реєстрації товарних знаків. Одна частина МКТП – з 1 по 34 клас –  стосується класифікації товарів, інша – з 35 по 42 клас – з класифікацією послуг. Перелік товарів і/або послуг, віднесений до певних класів МКТП, буде зазначений у свідоцтві на знак для товарів і послуг.

Товари і послуги об’єднано у класи за видами матеріалів, з яких вони виготовлені, їхніми функціями або галузевим призначенням. Перелік класів відображає належність товарів або послуг до тієї чи іншої галузі. Час від часу до класифікатору іноді вносять зміни, тому товари та послуги можуть переходити з одного класу в інший.