просп. Валерія Лобановського, 119 Х, Київ, Україна

(050) 836 64 96; (067) 928 68 60 ip@damas.ua Русский English

Як захистити ідею?

В нашій практиці не рідко бувають випадки, коли до нас приходять люди, які придумали щось оригінальне. Але що таке ідея і як Ми можемо її захистити? Ідея – це якийсь образ будь-якої речі, процесу чи способу, що склався в нашому розумі, це, що не матеріальне. Іншими словами – це наші думки. Звичайно ж, абсолютно все починається з ідеї, але для того, що б захистити своє творіння, йому треба надати матеріальний вигляд, на який можна буде подивитися, який можна буде помацати, дати всьому цьому форму.

Законом України «Про авторське право і суміжні права» передбачено, що правова охорона не поширюються на будь-яку ідею, процедуру, метод, процес, що і т. д. Але світова практика показує зворотне.

Ідею потрібно захищати! Головне правило – матеріалізувати її, вибрати найбільш ефективний і прийнятний спосіб. Все залежить від самої ідеї. Можливо, результати Вашої ідеї – винахід або корисна модель, а може –  її варто захистити як комерційну таємницю, об’єкт авторського права, або ж вона вимагає комплексного підходу! Сьогодні ми бачимо безліч прикладів захисту ідеї. Цікаві приклади з медійного середовища: Новий канал з програмою «Ревізор» Vs Канал ” 1+1 «Інспектор Фреймут», коли в суді розглядався спір про право на телеформат, що не прописаний як об’єкт  в жодному з законів, але складається з безлічі об’єктів авторського права. Цікавим прикладом правової охорони результату інтелектуальної діяльності як комерційної таємниці, можна навести приклад компанії «Кока-кола», яка ось вже багато років зберігає свою оригінальну рецептуру (хоча такий об’єкт міг бути захищений за допомогою інших механізмів). Кока-кола вибрала цей механізм захисту через  відсутність обмежень у терміні правової охорони, що допомагає їй досі зберігати унікальну рецептуру в секреті. Для того щоб реалізувати таку охорону, компанія підписала безліч договорів у сфері інтелектуальної власності.

Радьтеся з фахівцями, які обов’язково допоможуть та підскажуть яким чином можна і краще захистити Вашу ідею!