просп. Валерія Лобановського, 119 Х, Київ, Україна

(050) 836 64 96; (067) 928 68 60 ip@damas.ua Русский English

Що потрібно знати про патентування

Патент – це особливий охоронний документ, що дає його власнику переваги на ринку та право забороняти використовувати стороннім особам запатентовану ним технологію, дизайнерське рішення тощо протягом певного часу. В Україні цей документ можна отримати на три об’єкти:  винахід (продукт, пристрій, процес  чи спосіб, нове застосування), корисну модель ( малий винахід) або ж промисловий зразок (design). Звісно, для пересічної людини складно збагнути  чи є його напрацювання винаходом або ж корисною моделлю або ж чи є його дизайн патентоздатним. Ми постараємось коротко про це розповісти:

Якщо Ви впевнені, що світу ще не відоме Ваше технічне рішення (для прикладу, спосіб отримання певної хімічної речовини), для спеціаліста Вашої сфери воно не є очевидним, тобто Ви винайшли щось суттєво нове для існуючого рівня техніки (фізики, хімії тощо), вітаємо Вас, Ви справжній винахідник і Ваше творіння обов’язково повинно бути захищеним! Не зволікайте, у Вас є всі шанси отримати та закріпити своє монопольне право на прибуток та розпоряджання винаходом протягом 20 років.

Якщо Ви здійснили певне суттєве покращення для вже існуючого приладу або ж Ваше цілком творіння є новим, проте, Ви побоюєтесь стверджувати, що для гарного спеціаліста Вашої галузі воно не є очевидним, якщо дещо подібне вже існує в світі, проте, у Вас свої переваги, Ви можете претендувати на захист свого творіння в якості корисної модулі. В такому разі, Ви отримаєте 10-річний захист прав на Ваш малий винахід.

Оригінальна етикетка, зовнішній вигляд пральної машини, автомобіля, декоративний елемент посуду, форма ювелірного виробу чи дизайнерський одяг, вигляд цукерки тощо – все це має право на захист в якості промислового зразка. В цьому випадку, захищається, безпосередньо, саме зовнішній вигляд, дизайн. В Україні промисловий зразок можна захистити на 15 років.

Проте, для того, щоб стверджувати що Ваше творіння патентоздатне, необхідний попередній аналіз,  в чому ми Вам обов’язково допоможемо. Лише провівши попередню перевірку по патентним базам, експерт точно зможе відповісти, чи є Ваше технічне рішення винаходом чи корисною моделлю. Крім того, для того, щоб їх захистити, необхідно компетентно скласти заявку з технічним описом.  Тому, якщо Ви збираєтесь отримати патент – звертайтесь до фахівців!