просп. Валерія Лобановського, 119 Х, Київ, Україна

(050) 836 64 96; (067) 928 68 60 ip@damas.ua Русский English

Як захистити права на бренд

Коли впевнено розвивається бізнес, зареєстрована торгова марка стає все більш пізнаваною на ринку, а клієнтська база зростає – це очікуваний результат ваших зусиль та вкладених коштів. Але коли хтось інший наживається на вашій інтелектуальній власності – використовує без дозволу логотип, назву, контент – це …теж очікуваний результат. Така собі стандартна і розповсюджена ситуація: поруч із налагодженим бізнесом та перспективним брендом завжди є недобросовісні конкуренти. Як із ними боротися і чи є в цьому сенс?

 ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ

Спосіб захисту прав на бренд, патент, ілюстрацію, дизайн

Захищати свої права інтелектуальної власності і боротися порушниками потрібно завжди, якщо ви дійсно в цьому зацікавлені. Але ця боротьба має бути обміркованою і водночас дієвою.

Що ПОТРІБНО робити:

  1. Миттєво відреагувати на порушення.

Не ігноруйте і не відпускайте таку ситуацію на самоплив. За однією крадіжкою швидко буде і наступна. Ваша реакція не має бути пасивною – інакше швидко втратите все, у що вкладали свої зусилля та матеріальні ресурси. Але і НЕ використовуйте агресивні методи протидії. Повірте, цивілізованих способів боротьби з порушниками – предостатньо, адже Закон на вашому боці. 

  1. Надіслати лист-попередження.

У листі, на адресу порушника прав, слід зазначити, що ви є законним власником бренду, вказати номер Свідоцтва, яке підтверджує його офіційну реєстрацію. Або у вас є право пріоритету. А відповідно до ч. 5. ст. 16 Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг»  свідоцтво надає його власнику  виключне  право  забороняти іншим   особам  використовувати  без  його  згоди,  якщо  інше  не передбачено цим Законом: позначення, схоже із зареєстрованим знаком, стосовно наведених  у  свідоцтві  товарів  і послуг,  якщо внаслідок такого використання ці позначення і знак можна сплутати».

3. Звернутися за професійною консультацією.

Зазвичай, така консультація надається безкоштовно, як у компанії «ДАМАС». Тому не витрачайте дорогоцінний час на розробку стратегії боротьби, а просто зателефонуйте. Детально опишіть свою ситуацію і скористайтеся порадами юриста у сфері інтелектуальної власності.

4. Скласти та подати претензію.

Написати листа з проханням припинити порушувати Ваші права – можна й самостійно, як але як показує практика, на такі звертання-прохання крадії реагують як на спам. А ось грамотно складений фахівцем лист-претензія з посиланням не лише на Закон, а й на Цивільний і Кримінальний кодекс України, зазвичай діє на порушника як жбан льодяної води на голову у спекотний день і добряче охолоджує його наміри.

  1. Провести переговори з метою досудового врегулювання конфлікту.

Притягнення порушника прав до суду передбачає певні фінансові витрати, які сплачує ініціатор позову. Тому для уникнення зайвих судових витрат є сенс провести переговори з обґрунтуванням Ваших конкретних вимог. Досудове вирішення конфлікту за допомогою кваліфікованого юриста дозволить не тільки вчасно зупинити порушення, а й заощадити Ваші час та гроші.

Отже, вибрати оптимальний варіант захисту своїх прав чи розробити грамотну стратегію для припинення подальших порушень – то НЕ Є ПРОБЛЕМА.

Проблема – коли ви добровільно відмовляєтеся відстоювати свої законні права і даєте змогу цьому нікчемному й недобросовісному прошарку конкурентів і надалі наживатися на вашому бізнесі.

Якщо у вас діаметрально протилежна ситуація – саме вам пред’являють претензії у порушенні прав – зайдіть СЮДИ