просп. Валерія Лобановського, 119 Х, Київ, Україна

(050) 836 64 96; (067) 928 68 60 ip@damas.ua Русский English

Назва для бренду

Як правильно підібрати назву для компанії

Підібрати назву для компанії – не менш важлива справа, ніж розробити бізнес-план. Про те, що назва – це «обличчя фірми», Ви, мабуть, чули. З назвою тісно пов’язані імідж і ділова репутація – напевно, знаєте. Назва, зареєстрована в якості торговельної марки, Ваша інтелектуальна власність, що охороняється Законом, це Вам до відома. Тож вибір назви – справа відповідальна, і ми підкажемо деякі нюанси, на які варто звернути увагу.

  1. Ви вже знаєте, кому надаватиме свої послуги? Хто купуватиме Вашу продукцію? Як плануєте розвернути свою справу в перспективі? Спочатку розробіть стратегію позиціонування вашої компанії, а потім уже назву. Серйозна, креативна, вигадана, вишукана, з гумором чи пафосом  – назва має бути доречною для тієї сфери, де Ви працюватиме.
  1. Назва презентуватиме Вашу послугу/товар споживачам. Відповідно, має бути легкою і простою для запам’ятовування. Використання англомовних слів, та ще й зі складним звучанням у назві фірми, що продає товари масового споживання – нонсенс. Мегаконструкція з 3-4 слів чи таємнича абревіатура  вряд чи відкладеться в пам’яті. Все геніальне – саме просте. Не перемудровуйте.
  1. Якщо дуже кортить використати у назві прізвище – поміркуймо раціонально. Для юридичних компаній, фармацевтичних корпорацій – звична річ, особливо, якщо прізвище привабливе по звучанню чи цікаве за походженням. Якщо в назві фігуруватимуть 2 прізвища – Ваше і партнера, чи Ваше і дружини (якщо в неї інше) – цілком припустимо, і навіть, солідно. Але якщо з часом щось зміниться у Ваших партнерських/ сімейних стосунках – клопотів не уникнути, в тому числі зі зміною власників торговельної марки. І знову ж таки, продавати ліки під назвою «Перебийніс» Вам буде складно…
  1. Не варто гратися з відомими, розкрученими назвами фірм і завуалювувати під них свою. Сумнівна слава – не найкращий початок розвитку компанії. Підкресліть свою індивідуальність.
  1. І конкретно під реєстрацію вашої назви в якості ТМ: назва «Стіл і стілець» для компанії, що продаватиме столи і стільці – не буде зареєстрована, так як є описовою; «Дари з Данії» – назва для компанії, що вироблятиме товари вітчизняного виробництва, не матиме реєстрації, бо є оманливою для споживачів.

 ЗАМОВИТИ ПОСЛУГУ