просп. Валерія Лобановського, 119 Х, Київ, Україна

(050) 836 64 96; (067) 928 68 60 ip@damas.ua Русский English

Як визнати торгову марку добре відомою?

Визнання торгової марки  добре відомою є доволі цікавим та успішним механізмом захисту прав на торгову марку, що передбачений не лише українським, а й міжнародним законодавством.  Основною суттєвою перевагою такої охорони є необмежений термін  охорони та  можливість захисту ТМ «задньою» датою. Визнання торгової марки добре відомою в Україні відбувається двома шляхами:

– через Апеляційну палату державної служби інтелектуальної власності;

– через органи судової влади.

Проте, звісно, існують певні передумови для можливості визнання  ТМ добре відомою, зокрема:

  • Тривалість використання знака;
  • Популярність ТМ у певному сегменті ринку;
  • Маркетингові заходи, що проводилися відносно торгової марки на тій чи ін. території;
  • Комерційне використання в мережі Інтернет;
  • Обсяг реалізації товарів/послуг;
  • Кількість споживачів в певному сегменті ринку (доля на ринку) і т.д.

ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ

Якщо Заявник хоче для своєї ТМ отримати статус «добре відомої», йому необхідно надати докази відносно всіх вище перерахованих обставин. Так, популярність та відомість продукції перевіряється шляхом проведення соціологічних опитувань, які, згідно законодавства, мають охопити не менше шість населених  пунктів різних географічних регіонів України з кількістю населення  менше  500  тис. Заявник може надати будь-які документи, що на його думку підтвердять відомість ТМ.

Сьогодні в Україні визнано добре відомими такі ТМ як: Sprite, Coca-Cola,Honda, Львівське, МТС, Київстар, REHAU,Nike, Intel, Селянське,Marlboro, TOYOTA та багато ін.

Ще однією важливою перевагою визнання ТМ добре відомою є те, що охорона поширюється також на товари і послуги, які не споріднені з тими, для яких торгова марка визнана добре відомою, якщо використання цієї торгової марки іншою особою відносно таких товарів і послуг вказуватиме на зв’язок між ними і власником добре відомої торгової марки і його інтересам, ймовірно, буде завдана шкода таким використанням.

Більше про вимоги до добре відомих ТМ можна дізнатися в ЗУ «Про охорону прав на знаки для товарів та послуг» та затвердженому Наказом МОН України Порядку визнання знака добре відомим в Україні Апеляційною палатою Державної служб інтелектуальної власності України.