У вас є цікава Ідея для заробітку. Ви в цьому впевнені, так як на ринку є попит, а для розкрутки треба не багато. Іdea for business спрацює для запуску стартапу, власної соцмережі, заробітку в Інтернеті, комп’ютерної гри чи виходу на фондовий ринок. Але ідеї не тільки носяться в повітрі, а й стають ласим шматком для крадіїв інтелектуальної власності.
Як запатентувати ідею, щоб захистити від крадіжки та копіювання?
Про головні способи патентування
Ми ж зупинимося конкретно на патентуванні авторського права.
Ідея і авторське право
Є задумка, хай не нова, але наразі популярна – розробка і проведення навчального заходу.
Маєте мегатонну унікального і якісного матеріалу, відшліфованого досвідом, навичками та внутрішнім чуттям? То продумайте і розробіть майстер-клас, тренінг, авторський курс або найпопулярніший серед аналогічних форматів – воркшоп.
Далі грамотно відпрацьований проект workshop можна презентувати і продати зацікавленому і платоспроможному слухачу. Наразі ціновий діапазон квитка на цей практичний інтенсив орієнтовно складає від 400 до 4000 грн. Тож заробити на унікальному контенті можна. Та не лише його автору.
Є безліч прикладів присвоєння чужого авторства на твір, програму, сценарій тощо і лише один дієвий спосіб його захистити –
Зареєструвати авторське право
Захист ідеї від конкурентів
Друзі можуть відрадити: навіщо витрачати гроші на реєстрацію, адже авторські права виникають автоматично, з моменту створення твору, тексту, контенту. Усе вірно. Та чи достатньо буде цих прав, якщо вашу ідею зплагіатять? Наприклад, у соцмережах з’явиться анонс проведення заходу з аналогічною програмою. І ваше авторство привласнив ваш колишній слухач або хтось із найближчого оточення…
Як захистити свою бізнес-ідею:
- Знайти новоспеченого плагіатчика і вимагати:
– визнання вашого авторського права на програму воркшопа;
– припинення усіх можливих дій, які порушують ваші права як Автора;
– відшкодування збитків, матеріальної і моральної компенсації, якщо нахабність і безсоромність крадія інтелектуальної власності перетнули всі межі.
У жодному разі не відмовлятися від наміру відстояти своє право і честь Автора, і використати всі цивілізовані методи боротьби з порушниками авторських прав.
- Якщо плагіатчик не зважає на ваші звернення, листи –
обов’язково звернутися за допомогою до професіоналів
Повірте, позов до суду матиме більш ефективну дію на правопорушника, аніж проведення перемовин.
І ось на цьому етапі захисту ідеї найдієвішою буде державна реєстрація авторських прав. У цьому разі не буде потреби спочатку пред’являти докази, що саме Ви є законний автор. Надайте до суду своє Свідоцтво про реєстрацію авторського права і вимагайте свого належного правового захисту.
- Інформувати, попереджувати свою аудиторію щоразу, коли проводитимете свій авторський захід:
– що саме ви є автором і розробником сценарію заходу;
– будь-яке використання вашого контенту в цілому (чи хоч якоїсь частини) без вашого дозволу – незаконно.
– відповідальність за порушення авторських прав буває і кримінальною, в тому числі.
Неодмінно продублюйте цю попереджувальну інформацію на сайті, в соціальних мережах, будь-де, де розміщуєте анонс, інформацію про свій захід. Це дозволить уникнути майбутніх крадіжок Ваших авторських проектів.