просп. Валерія Лобановського, 119 Х, Київ, Україна

(050) 836 64 96; (067) 928 68 60 ip@damas.ua Русский English

ЯК ЗАХИСТИТИ ІДЕЮ ВІД КРАДІЖКИ

У вас є цікава Ідея для заробітку. Ви в цьому впевнені, так як на ринку є попит, а для розкрутки треба не багато. Іdea for business спрацює для запуску стартапу, власної соцмережі, заробітку в Інтернеті, комп’ютерної гри чи виходу на фондовий ринок. Але ідеї не тільки носяться в повітрі, а й стають ласим шматком для крадіїв інтелектуальної власності.

Як запатентувати ідею, щоб захистити від крадіжки та копіювання?

Про головні способи патентування

Ми ж зупинимося конкретно на патентуванні авторського права.

Ідея і авторське право

Є задумка, хай не нова, але наразі популярна – розробка і проведення навчального заходу.

Маєте мегатонну унікального і якісного матеріалу, відшліфованого досвідом, навичками та внутрішнім чуттям? То продумайте і розробіть майстер-клас, тренінг, авторський курс або найпопулярніший серед аналогічних форматів – воркшоп.

Далі грамотно відпрацьований проект workshop можна презентувати і продати зацікавленому і платоспроможному слухачу. Наразі ціновий діапазон квитка на цей практичний інтенсив орієнтовно складає від 400 до 4000 грн. Тож заробити на унікальному контенті можна. Та не лише його автору.

Є безліч прикладів присвоєння чужого авторства на твір, програму, сценарій тощо і лише один дієвий спосіб його захистити

Зареєструвати  авторське право

Захист ідеї від конкурентів

Друзі можуть відрадити: навіщо витрачати гроші на реєстрацію, адже авторські права виникають автоматично, з моменту створення твору, тексту, контенту. Усе вірно. Та чи достатньо буде цих прав, якщо вашу ідею зплагіатять? Наприклад, у соцмережах з’явиться анонс проведення заходу з аналогічною програмою. І ваше авторство привласнив ваш колишній слухач або хтось із найближчого оточення…

Як захистити свою бізнес-ідею:

  1. Знайти новоспеченого плагіатчика і вимагати:

– визнання вашого авторського права на програму воркшопа;

– припинення усіх можливих дій, які порушують ваші права як Автора;

– відшкодування збитків, матеріальної і моральної компенсації, якщо нахабність і безсоромність крадія інтелектуальної власності перетнули всі межі.

У жодному разі не відмовлятися від наміру відстояти своє право і честь Автора, і використати всі цивілізовані методи боротьби з порушниками авторських прав.

  1. Якщо плагіатчик не зважає на ваші звернення, листи –
обов’язково звернутися за допомогою до професіоналів

Повірте, позов до суду матиме більш ефективну дію на правопорушника, аніж проведення  перемовин.

І ось на цьому етапі захисту ідеї найдієвішою буде державна реєстрація авторських прав. У цьому разі не буде потреби спочатку пред’являти докази, що саме Ви є законний автор. Надайте до суду своє Свідоцтво про реєстрацію авторського права і вимагайте свого належного правового захисту.

  1. Інформувати, попереджувати свою аудиторію щоразу, коли проводитимете свій авторський захід:

– що саме ви є автором і розробником сценарію заходу;

– будь-яке використання вашого контенту в  цілому (чи хоч якоїсь частини) без вашого дозволу – незаконно.

– відповідальність за порушення авторських прав буває і кримінальною, в тому числі.

Неодмінно продублюйте цю попереджувальну інформацію на сайті, в соціальних мережах, будь-де, де розміщуєте анонс, інформацію про свій захід. Це дозволить уникнути майбутніх крадіжок Ваших авторських проектів.

ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ

А дотримуючись усіх наших порад ви неодмінно зможете не тільки надійно захистити свою ідею, а й успішно монетизувати її.