просп. Валерія Лобановського, 119 Х, Київ, Україна

(050) 836 64 96; (067) 928 68 60 ip@damas.ua Русский English

5 ЛАЙФАКІВ ПО РЕЄСТРАЦІЇ ТОРГОВОЇ МАРКИ

Як зареєструвати торгову марку? Як розібратися в усіх перипетіях реєстрації без зайвої трати коштів і перезавантаження інформацією? Якщо ці думки все частіше переслідують Вас – не вважайте їх нав’язливими. Радше скористайтеся нашими корисними підказками і підготуйтеся до реєстрації логотипу, назви, товарного знаку без зайвої заморочки.

1. ЗРОБІТЬ РОЗВІДКУ ПО БАЗАХ ДАНИХ ТМ

Ви вже маєте собі на думці якесь позначення для продажу товару, але підозрюєте, що цей торговий знак хтось уже вподобав. Або навпаки, не маєте жодної уяви щодо можливого використання Вашого знаку іншими.

У обох випадках Ваші страхи, як мінімум половину, розвіє пошук по зареєстрованим базам даних ТМ. Попередню перевірку можна зробити самому на сайті Укрпатенту або отримати безкоштовно, наприклад, у нашій компанії. Варто Вам лише натякнути про це нам (телефоном чи по е-пошті) – і за кілька хвилин уже матимете результати пошуку. А також  попереднє розуміння того, що діється навколо улюбленого знаку для товарів і послуг, та що далі слід із цим робити.

2. ВИКЛЮЧАЙТЕ РИЗИКИ – ВИЯВЛЯЙТЕ СХОЖІСТЬ

Остаточне розуміння щодо шансів на реєстрацію Вашого знаку внесе повний пошук по всім базам даних. Ця послуга, яку надає вищезгаданий Укрпатент, платна, бо відкриваються таємні відомості навіть по «свіжоспечених» (щойно поданих) заявках.

Однак є «лазівка», щоб заощадити на попередньому пошуку. Ми зробимо перевірку тільки по словесній частині Вашого позначення і таким чином побачимо, в поєднанні з якими зображеннями воно вже використовується. Окрім детального звіту по пошуку Ви також отримаєте доречну підказку. Наприклад, які зміни необхідно внести в свій знак, щоб не отримати відмову в реєстрації.

3. ДОДАЙТЕ РОЗРІЗНЯЛЬНОЇ ЗДАТНОСТІ

Якщо Ваше лого не може бути зареєстровано в такому вигляді, бо виявилося схожим з іншими, – не поспішайте відрікатися. Ані від нього, ані від самої ідеї реєстрації.

Інколи достатньо додати у зображення якусь одну деталь (лінію, елемент) або  додаткове слово – і шанси на реєстрацію значно підвищяться. Та що саме додати, аби ваша тм набула розрізняльної здатності – підкажуть у патентній компанії, де на балансі є компетентність і практичний досвід реєстрації. Консультація безкоштовна, нагадуємо. Доробка логотипу – це не розробка «з нуля», тому вартість буде незначною – близько 500 грн.

Але щойно робота по доробці тм буде закінчена, не гайте часу з поданням заявки. Ви впевнені, що Вашу ідею ніхто не підгледів?

 4. ОТРИМАЙТЕ ПРАВО НА ПРІОРИТЕТ

Хто перший встав, того й чоботи, а хто перший подав заявку – той отримав право на пріоритет. Мається на увазі встановлення дати подачі заявки на реєстрацію тм.

Якщо скористаєтеся електронною формою подачі заявки – такий пріоритет матимете за надкороткий термін часу. Ми подаємо таку заявку за 5 хвилин. Встигнути перед тими, хто планував подати на реєстрацію схожу заявку – це реальний «плюс». Окрім того, сплачувати за подання заявки відразу теж не обов’язково (якщо раптом не маєте вільних коштів)  – іще один «плюс».

5. ВИКОРИСТАЙТЕ КРИЗУ ЯК МОЖЛИВІСТЬ ДЛЯ РОЗВИТКУ

«Треба почекати слушного часу… зараз важко щось починати… нема умов для свого бізнесу», – про це говорять часто і охоче. І переважно саме ті, які ніколи й не планували організувати свою, бодай, маленьку справу.

Слушний час завжди буде, варто підняти свої сідниці з дивану і щось почати робити. Наприклад, безкоштовно отримати первинну інформацію – зателефонувати, написати, залишити заявку на сайті. І якщо Вам це дійсно буде цікаво, тоді вперед – реєструйте свою ТМ і пишайтеся собою.

А невпевненість, яку постійно генерують песимісти, хай собі лишають.

 «ДАМАС» – Ваш особистий радник у бізнесі