просп. Валерія Лобановського, 119 Х, Київ, Україна

(050) 836 64 96; (067) 928 68 60 ip@damas.ua Русский English

патентний пошук

ЯК БЕЗКОШТОВНО ЗДІЙСНИТИ ПОПЕРЕДНЮ ПЕРЕВІРКУ ТОРГОВОЇ МАРКИ САМОМУ

Аби бізнес був успішним  – потрібен власний сайт. Відкрити домен в зоні ua – процедура швидка і по фінансам малозатратна. Та для отримання доменного імені потрібна торгова марку, яка успішно пройшла реєстрацію і має номер свідоцтва. Ця процедура вже набагато складніша, триваліша і по вартості, як мінімум, удвічі дорожча. На чому ж можна зекономити? Наприклад, зробити самому попередній пошук. Саме з нього й починається підготовка до реєстрації ТМ для отримання доменного імені в зоні ua.

         У вас  вільно? Або перевірка домену на зайнятість

Скажімо, є бізнес-ідея створити …ні, не інтернет-магазин по продажу одягу. Вже й так кількість «бутиків_Юа», що випадає на кожного пересічного користувача, загрожує перетворити його виключно на фешн-, тренд- або стайл-персону. Краще відкрити щось на кшталт клубу по інтересам. Просто і без заморочки – ТМ «Club», і відповідно сlub .ua. Залучити на сайт підписників з однаковими захопленнями, збільшити трафік на сайт, а далі буде…

Тому спочатку перевіримо, чи можна отримати наш домен в зоні UA. І зробимо це через WHOIS-сервіс одного реєстратора. Забиваємо на цьому сайті в пошуковому вікні «сlub.ua» і маємо результати. Домен зайнятий (як і всі популярні в народі слова), однак відразу відмовлятися від такого «продаючого» імені не поспішаємо. Краще дізнаємося, для  яких товарів і послуг була зареєстрована ця ТМ і відкрито домен, та чи є у нас хоч якісь шанси.  Тому відшукуємо у відповіді на наш запит номер license власника домену,  акуратно скопіюємо 6-ти значне число і спокійно перейдемо на інший ресурс, державний. Навіщо потрібен номер ліцензії, питаєте? Бо це і є номер свідоцтва на знак для товарів і послуг.

База даних, відкрийся!

Первинну перевірку продовжимо робити через офіційний сайт Укрпатенту, що реєструє торговельні марки і має свої Бази даних (БД). Безкоштовно можна скористатися лише відритими даними, але й вони зможуть трохи роз’яснити ситуацію з вподобаним нами словом club і шансами на отримання однойменного домену.

Відшукуємо в БД потрібний підрозділ «Зареєстровані в Україні Знаки для товарів і послуг» і за номером свідоцтва отримаємо відповідь. Свідоцтво чинне, тож шанси на club.ua – нуль. Однак ТМ зареєстрована лише в 1 класі, але є решта – ще 44 класи. Тож мрія про свій «клубний» сайт продовжує жевріти.

Цікаво, а чи є ще схожі знаки?

Якщо вищезгадані БД у вільному доступі, чому ж тоді не відшукати всі зареєстровані знаки, що містять «club»?

Оголошуємо пошук на тотожність і схожість

Зробити попередній пошук самостійно по ключовому слову у відкритих джерелах закладу експертизи можна легко, треба тільки знати, яке саме джерело задіяти. Принцип схованки інформації – на кшталт Кощія і його яйця.

Ось є хитромудра БД «Електронна версія акумулятивного офіційного бюлетеня «Промислова власність». У ній знаходиться ще 8 маленьких БД, із назвами не менш хитромудрими. Нам потрібна та, що містить «…Знаки для товарів і послуг».

Забиваємо ключове слово club  і … Отримуємо  559 результатів на 56 сторінках. Наше слово у різних варіантах і варіаціях, із додатковими словами і зображеннями та ще й різними мовами. Додаємо у пошуковий запит номер класу (класи МКТП) – маємо вже значно менше результатів, всього лише 120…

Та може бути ситуація, коли ви шукаєте слово club – і нічого не знаходите, а потім виявляється, що є зареєстровані  clab чи klub. І через 1,5 року вам відмовляють в реєстрації без повернення оплачених коштів у зв’язку із схожістю знаків.

Для наc робити пошук – справа звична і повсякденна, тому й для вас ми здійснимо таку перевірку правильно, швидко і безкоштовно. Маючи багаторічний досвід роботи, ми безпомилково знайдемо всю потрібну інформацію в базах даних і порадимо, як діяти далі – виключно на бажаний результат.

ЗАМОВИТИ БЕЗКОШТОВНИЙ ПОШУК

Про взаємозв’язок «тм – домен» повторюватися не будемо. Якщо вам потрібне якесь конкретне для вашого бізнесу доменне ім’я в зоні ua – робіть попередній пошук по наявності вільного домену і зареєстрованим торговим маркам (див. вище).

І пам’ятайте про деякі нюанси, коли міркуватимете над реєстрацією тм і домену:

  1. Якщо не дуже принципово мати саме club .ua, пограйтеся із транслітерацією, додайте ще слово: club, klub, class-club, klub-ok чи навіть clab (наскільки можна собі дозволити). Але у торговій марці, яку спочатку подаватимете на реєстрацію, має бути зазначено саме це слово (чи слова), відповідно до Правил домену .ua.
  2. Якщо Ви готові пожертвувати доменом (бо він уже зайнятий), але не омріяною торговельною маркою – звертайтесь краще за консультацією до патентних повірених з практичним досвідом роботи, і вам підскажуть як правильно подати та зареєструвати ТМ, що для цього потрібно.
  3. Відкриті БД (див. вище) містять лише частину відомостей про товарні знаки. Є ще закриті джерела, і вони платні, звісно. Проте саме повний попередній пошук по всім Базам даних  гарантує 99, 9% реєстрації ТМ і відповідно отримання домену з бажаною назвою.

Телефонуйте, пишіть, звертайсь – ми завжди готові допомогти.

“ДАМАС” – гарантія успіху та захищеності вашого бізнесу